Ostali sportovi

Srbija bolja od Argentine

VROCLAV - Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedila je Argentinu u drugom kolu grupe A na prvenstvu svijeta u Poljskoj sa 3:1, u setovima 25:17, 20:25, 25;21, 25;21.

Ovo je prva pobjeda Srbije na ovom šampionatu, poslije početnog poraza od Poljske rezultatom 3:0.

Izabranici Igora Kolakovića očigledno su se oporavili od početnog "nokauta' protiv Poljaka koji je uslijedio zbog, moglo bi se reći, prilično neregulatnih uslova na stadionu u Varšavi, kada je domaći tim bio na krilima podrške više od 60.000 navijača.

Srbija je protiv Argentine pokazala pravo lice, i u svim elementima igre nadigrala "gaučose", iako je imala oscilacija tokom meča.

Srpski odbojkasi su počeli odlično meč, poveli sa 1:0, potom malo popustili u koncentraciji, što su Argentinci iskoristili i izjednačili.

Uslijedio je treći set u kojem je Srbija naglo "ubacila u brzlnu', došla do prednosti od čak devet poena 24:15, a onda je ponovo smanjila tempo, dopustivši Argentincima da naređaju seriju poena, da bi tek servis greškom protivnika povela sa 2:1.

Srbija je u četvrtom setu nastavila u istom ritmu i efikasnom igrom došla do prve pobjede na Mundijalu.

Srpski odbojaši će u sljedećem meču igrati protiv Australije, u četvrtak od 16,30 časova.