Gaske zaustavio Džumhura u četvrtfinalu Monpeljea

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (30. ATP) poražen je danas u četvrtfinalu ATP turnira u francuskom Monpeljeu od domaćeg tenisera Rišara Gaskea (33. ATP) rezultatom 0:2, po setovima 4:6, 2:6.

Oba tenisera loše su otvorila meč i izgubili svoje servise, a kod rezultata 2:1, Džumhur uzima još jedan brejk i ubrzo dolazi do solidne prednosti od 4:1.

Međutim, uslijedio je veliki preokret favorizovanog Francuza, koji uzima dva brejka i nakon velike borbe u posljednjem gemu osvaja prvi set.

Zanimljivo da je Gaske u prvom setu spasio četiri od šest brejk lopti, a posebno je bio raspoložen prilikom svog 2. servisa.

Damir je već na startu drugog seta izgubio svoj servis, a onda se igralo poen za poenom do rezultata 4:2 za Gaskea.

Francuz potom ponovo uzima brejk i tako dolazi do uvjerljive pobjede uz samo šest izgubljenih gemova.

Gaske će u polufinala ATP turnira u Monpelje, na kojem ima omjer od 23 pobjede i samo četiri poraza, igrati protiv prvog nosioca - Belgijanca Davida Gofana.