Nesvakidašnji pogodak argentinskog fudbalera

Uzbuđenja u duelima fudbalskog šampionata Argentine nikada ne manjka, bez obzira na to ko su protivnici na terenu.

Uvijek je uzbudljivo, uvijek žestoko, ali i zanimljivo. Tako je bilo i u meču 18. kola Superlige između Independientea i Union Santa Fea u kojoj je domaći tim na kraju slavio rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 19. minutu golom 26-godišnjeg Brune Pitona. Defanzivac gostiju i nije se mnogo potrudio da se upiše u strijelce, ali je imao nevjerovatnu dozu sreće.

Naime, Fabrisio Bustos je želio da degažira loptu iz vlastitog šesnaesterca ali je napucao u glavu Pitona, a lopta se potom odbila u mrežu domaće ekipe, prenosi "Faktor.ba".

Čuvar mreže Independientea nije imao šanse protiv ovog "karambola", ali srećom po njih domaći su do kraja uspjeli da preokrenu rezultat i slavili rezultatima 2:1.

Bez obzira na poraz i tri gola, sigurno da je situacija iz 19. minutu obilježila utakmicu na stadionu Libertadores de America.