Đoković u finalu Majamija

MAJAMI - Novak Đoković je sa 2:0 u setovima savladao Belgijanca Davida Gofana u polufinalu tunira u Majamiju.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Majamiju, pošto je pobijedio Belgijanca Davida Gofana u dva seta - 7:6, 6:4.

Đoković će se za šestu titulu u Majamiju boriti sa pobjednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Kei Nišikori i Nik Kirijos.

U prvom setu se vodila velika borba na terenu, taj dio meča je trajao čak 79 minuta i riješen je u taj-brejku.

Gofan na početku seta nije uspio da iskoristi greške Đokovića i napravi brejk, ali ono što mu nije pošlo za rukom u prvom gemu jeste u sedmom. Međutim, najbolji teniser svijeta je već u narednom gemu uzvratio istom mjerom i izjednačio na 4:4.

Fantastična borba viđena je u taj-brejku u kojem je Đoković iskoristio grešku Gofana, stigao do set lopte i poveo sa 1:0.

Početak drugog seta je bio mirniji, teniseri su bili sigurni na svoj servis sve do sedmog gema kada je Đoković napravio odlučujući brejk.

Ovako je protekao polufinalni meč u Majamiju:

21.18 - Kraj! Novak osvaja svoj servis gem i uspijeva da se plasira u novo finale Majamija!

21.13 - Gofan osvaja svoj servis gem, ali će Novak u sljedećem servirati za novo finale u Majamiju.

21.04 - Novak konačno pravi brejk u drugom setu, vodi sa 4:3 i servira. Put ka finalu je širom otvoren srpskom teniseru...

20.49 - Gofan propušta brejk loptu, rezultat je 2:2 u drugom setu.

20.35 - Drugi set otvara Gofan i osvaja prvi gem.

20.26 - Fantastičnim lobom, Novak osvaja prvi set rezultatom 7:5 u taj-brejku!

20.16 - Pobjednika prvog seta odlučiće taj-brejk.

20.09 - Odužio se prvi set - Novak vodi sa 6:5, Gofan servira za ostanak u prvom dijelu igre.

19.55 - Odmah Novak uzvraća brejkom, rezultat je 4:4.

19.50 - Prvi do brejka u prvom setu stiže Belgijanac, koji vodi sa 4:3 i servira.

19.47 - Novak ne koristi dvije brejk lopte, posle 35 minuta igre u prvom setu rezultat je 3:3.

19.27 - Poslije 15 minuta igre, Novak u prvom setu vodi sa 2:1 - bez brejka.

19.19 - Tri brejk lopte spasava Novak na početku meča i osvaja svoj servis gem.

19.12 - Počeo je meč, prvi na servisu Novak Đoković.

19.02 - Igrači su na terenu, poslije zagrevanja počeće prvo polufinale Mastersa u Majamiju.