Raonić zaustavio Džumhura

Damir Džumhur nije uspio da napravi još jedno čudo na Masters turniru u Majamiju.

Najbolji bh. teniser zaustavljen je u osmini finala u meču sa Kanađaninom Milošem Raonićem, koji je bio bolji 6:0, 6:3.

Od samog početka Raonić je nametnuo svoju igru, uz odličan servis. Prvi set okončan je za 21 minut rezultatom 6:0, pri čemu je Kanađanin crnogorskog porijekla bio bolji u poenima 30:10.

Tračak nade za Džumhura bio je dobiven prvi servis u drugom setu kada je izjednačio na 1:1 u gemovima. Nažalost, svaki put kada bi se pojavila bilo kakva šansa za eventualni "break" Raonić bi servirao ubitačno i tako držao sve konce u svojim rukama.

Odlučujuću prednost Raonić je napravio u četvrtom gemu drugog seta kada je oduzeo servis našem teniseru. Iako je Džumhur igrao mnogo bolje u drugom setu, Raonić je i ovaj dio dobio 6:3 i prošao u četvrtfinale nakon 54 minuta igre.