Saudijska Arabija namučila Hrvate

Rukometaši Hrvatske savladali su Saudijsku Arabiju nakon velike borbe na startu Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Izabranici Željka Babića savladali su reprezentaciju koju s klupe predvodi Nenad Kljajić rezultatom 28:23.

Tokom cijelog meča bilo je mnogo oscilacija u igri favorizovane Hrvatske, iako su dobro ušli u meč. Hrvatska je brzo povela 5:1, a onda veliki pad u igri.

Saudijci se nisu predavali da bi na kraju prvog dijela igre preuzeli vođstvo. Ipak, da na "Kockasti" na odmor ne odu sa zaostatkom pobrinuli su se Šebetić i Cindrić koji postavljaju konačan rezultat prvog poluvremena 12:11.

Na startu drugog poluvremena Hrvati brzo dolaze do šest golova prednosti, ali ni to nije dugo trajalo. Pad koncentracije koriste protivnički igrači i vraćaju se u igru, te smanjuju na dva gola zaostatka.

Onda na scenu stupa Duvnjak, a najveću podršku mu pruža Mihić i uvode utakmicu u mirniji završetak.

U prva dva susreta 1. kola ove Čile je svladao Bjelorusiju sa 32:28 (14:14), dok je Njemačka bila bolja od Mađarske sa 27:23 (16:11).

Hrvatska u 2. kolu u subotu od 20.45 sati igra protiv Mađarske.