Ubjedljiva pobjeda Danske protiv Argentine

Prvu pobjedu na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Francuskoj ostvarili su Danci koji su savladali Argentinu - 33:22.

Danska je opravdala ulogu favorita, i odmah ozbiljno pristupila meču. Nakon prvih nekoliko minuta igre "gol za gol" Danci preuzimaju vođstvo koje su konstantno uvećavali i nisu dozvoljavali protivniku da ugrozi pobjedu.

Do kraja poluvremena prednost je narasla na šest golova, da bi favoriti furiozno ušli u drugo poluvrijeme. Na samom početku postižu četiri uzastopna gola, i dolaze do +10.

U jednom trenutku su imali i dvanaest golova viška, ali malo su se opustili. Ipak ne toliko da bi Argentinci pomislili da mogu nešto više da naprave u ovom meču, pa je utakmica ušla u mirnu završnicu

Rukometnu reprezentaciju Danske je Mikel Hansen sa šest golova, a pratili su ga Lasea Svana sa pet, te Magnus Landin i Hans Lindberg sa po četiri pogotka.

Kod Argentinaca je Federiko Fernadez bio najbolji sa šest golova, a najveću podršku mu je pružio njegov stariji brat Huan Pablo koji pet puta savladao golmana Danske.