BANJALUKA - Povodom obilježavanja Dana grada, Odjeljenje za društvene djelatnosti raspisalo je konkurs za najbolje likovne i literarne radove o temi "Moj grad", a u izradi likovnih i literarnih radova učestvovali su mališani iz Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka i učenici petih razreda banjalučkih osnovnih škola.
Komisija u sastavu Marijana Maran, doktor pedagoških nauka, Snježana Keserović, profesor razredne nastave, i Maja Jovanović, profesor srpskog jezika i književnosti, pregledala je pristigle radove i odabrala najbolje.
Prema mišljenju komisije, u kategoriji najboljih literarnih radova nagrađeni su:
prvo mjesto: "Moja tvrđava na obali Vrbasa" - Jovana Adžić, V4, OŠ "Georgi Stojkov Rakovski";
drugo mjesto: "Dobra i loša ekipa" - Leonora Šašić, V2, OŠ "Sveti Sava";
treće mjesto: "Biciklijada za čisto lice grada" - Dušan Plavšić, V2, OŠ "Stanko Rakita".
U kategoriji najboljih likovnih radova nagrađeni su:
prvo mjesto - Dunja Kremenović, V7, OŠ "Sveti Sava" - PO Pavlovac;
drugo mjesto - Nika Tomić, V1, OŠ "Stanko Rakita";
treće mjesto - Đorđe Petrašević, V razred, OŠ "Sveti Sava".
Najbolji grupni rad izradili su mališani iz vrtića "Plavi čuperak". Drugo mjesto osvojili su drugari iz vrtića "Bambi", a treće mjesto pripalo je vrtiću "Kolibri 2".
Svečano otvaranje izložbe i uručenje nagrada biće održani u četvrtak, 14. maja, sa početkom u 11 časova u Domu omladine.
Pobjednički, kao i svi ostali pristigli radovi, biće izloženi u prostoru Doma omladine narednih sedam dana.