BiH

Macut inaugurisan u inostranog člana ANURS

Macut inaugurisan u inostranog člana ANURS
Foto: Srna | Macut inaugurisan u inostranog člana ANURS

BANJALUKA - Premijer Srbije Đuro Macut danas, 23.juna, u Banjaluci inaugurisan je u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske (ANURS).

"Na sastanku sa predsjednikom ANURS akademikom Dragoljubom Mirjanićem istaknuto je da ova inauguracija predstavlja posebno visoko priznanje za Macutov izuzetan naučni, stručni i akademski rad, rezultate ostvarene u oblasti medicine i visokog obrazovanja, kao i za značajan doprinos razvoju naučne saradnje i povezivanju akademskih zajednica", saopšteno je iz Vlade Srbije.

Macut je izjavio da mu članstvo u Akademiji predstavlja veliku čast i obavezu da i u narednom periodu nastavi da jača naučnu saradnju i doprinosi očuvanju jedinstvenog naučnog i kulturnog prostora.

Sastanku su prisustvovali ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Srbije Bela Balint, vršilac dužnosti direktora Fonda za nauku Darija Kisić, ambasador Srbije u BiH Ivan Todorov i ambasador Srbije u Rumuniji Dragan Simeunović, inostrani član Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske.

Đuro Macut je danas u Banjaluci razgovarao sa Savom Minićem, premijerom Republike Srpske.

Sa sastanka je poručeno da će Republika Srpska i Srbija nastaviti realizaciju zajedničkih projekata, među kojima su izgradnja auto-puta Beograd - Banjaluka, razvoj željezničke infrastrukture i projekat aerodroma u Trebinju.

Najčitanije