BiH

Dodik o Stanivukoviću: Ako se ovo nastavi, tražiću recipročne mjere

Dodik o Stanivukoviću: Ako se ovo nastavi, tražiću recipročne mjere
Foto: Dražan Pozderović | Milorad Dodik, predsjednik SNSD-a

BANJALUKA - Milorad Dodik, lider SNSD-a, kazao je da Hrvatska sve učestalije zloupotrebljava mehanizme granične kontrole i sve češće maltretira građane Republike Srpske, te poručio da će, ukoliko se takva praksa nastavi, tražiti uvođenje recipročnih mjera.

Ukratko:

  • Granična policija Hrvatske ponovo zadržala Stanivukovića na ulazu u zemlju
  • Dodik tvrdi da su građani Srpske sve češće izloženi kontroli i pritiscima
  • Minić traži zvanične informacije od hrvatskog MUP-a o slučaju
  • Radojičić upozorava na, kako kaže, politički motivisano postupanje
  • Kojić poručuje da ovakav tretman nije prihvatljiv za javne zvaničnike

"Hrvatska sve učestalije zloupotrebljava mehanizme granične kontrole i sve češće maltretira građane Republike Srpske.Najoštrije osuđujem takvo ponašanje", komentarisao je Dodik na društvenima mrežama privođenje i pritvaranje Draška Stanivukovića, gradonačelnika Banjaluke i lidera Pokreta "Sigurna Srpska", od strane Granične policije Hrvatske.

Kako je rekao, neće dozvoliti da ljudi iz Republike Srpske budu žrtve.

"Neću dozvoliti da ljudi iz Republike Srpske budu žrtve političkih i ideoloških borbi unutar Hrvatske. Ako se ova praksa nastavi, tražiću uvođenje recipročnih mjera", napisao je Dodik.

Stanivuković zadržan na granici pri povratku iz Budimpešte

Podsjećamo, Draško Stanivuković zadržan je noćas na granici sa Hrvatskom prilikom povratka iz Budimpešte.

On se sinoć oglasio na društvenoj mreži X, gdje je naveo da nije dozvolio da ga, kako tvrdi, 14. put zadržavaju, pretresaju i uzimaju privatne stvari te da ih pregledaju službeni psi.

Naime, Draško Stanivuković je danas u toku dana pušten iz pritvora.

Inače, Savo Minić, premijer Republike Srpske, oglasio se na društvenim mrežama o zadržavanju Draška Stanivukovića, gradonačelnika Banjaluke, od strane hrvatske Granične policije.

"Tražiću od ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske da provjeri sa MUP-om Hrvatske sve informacije u vezi sa zadržavanjem Draška Stanivukovića. On je građanin Republike Srpske i interesuje nas konkretan razlog zadržavanja", naveo je Minić na društvenoj mreži X.

Reakcije zvaničnika nakon privođenja gradonačelnika Banjaluke

Takođe, Igor Radojičić, zamjenik predsjednika Pokreta "Sigurna Srpska", najoštrije je osudio privođenje Draška Stanivukovića, predsjednika PSS i gradonačelnika Banjaluke, na hrvatskoj granici.

"Ovo nije slučajan incident, već jasno organizovano postupanje hrvatskih vlasti usmjereno na političko maltretiranje. Takvo ponašanje je nedopustivo i predstavlja direktan napad na lična prava i dostojanstvo gospodina Stanivukovića", rekao je Radojičić.

Dejan Kojić, potpredsjednik Pokreta "Sigurna Srpska" i načelnik opštine Pale,  kazao je da najoštrije osuđuje, u najmanju ruku, nekorektno ponašanje Granične policije Hrvatske prema gradonačelniku Banjaluke i predsjedniku Pokreta "Sigurna Srpska" Drašku Stanivukoviću.

Poručio je da niko ne zaslužuje ovakav tretman na graničnim prelazima, a naročito ne zvaničnik najvećeg grada i predsjednik jedne od najvećih političkih organizacija u Republici Srpskoj.

Najčitanije