SPLIT - Splitska policija uhapsila je njemačkog državljanina (49) osumnjičenog za provalu u zlataru u Njemačkoj te je kod njega pronašla ukradeni nakit čija se vrijednost procjenjuje na oko 170 hiljada evra.
Muškarac je uhapšen u subotu (21.marta) u centru Splita nekoliko časova nakon što je policija dobila informaciju da je pobjegao u Hrvatsku, objavila je splitsko-dalmatinska policija.
Kako se u saopštenju pojašnjava, u jutarnjim časovima policija je zaprimila informaciju o muškarcu koji je povezan s provalom u Njemačkoj tokom koje je ukradena veća količina nakita te da postoji mogućnost da je osoba pobjegla u Hrvatsku.
"U poslijepodnevnim satima istoga dana, policijski službenici Prve policijske postaje Split su u centru Splita uočili muškarca koji se nalazio u društvu još jedne osobe i obojica su nosili ruksake. Zaustavili su ih, obavili provjeru identiteta i utvrdili da je jedan od njih osoba koja se traži, a da je drugi državljanin Hrvatske", navodi se u saopštenju.
U ruksacima je, kako se dodaje, pronađen nakit.
"Dovedeni su u policijsku stanicu nakon čega je utvrđeno da se radi o nakitu ukradenom iz zlatare u Frankfurtu na kojem su još uvijek bile istaknute cijene. Ukupna vrijednost pronađenog nakita procjenjuje se na oko 170 hiljada evra", navodi se u saopštenju i dodaje da je antikni zlatno-srebrni nakit oduzet i biće predat predstavniku njemačke policije.
O pronalasku muškarca obaviještena je policija u Njemačkoj. U odnosu na njega zaprimljen je evropski nalog za hapšenje i predat je pritvorskom nadzorniku.