}

Hronika

Banjalučanin osumnjičen zbog prijetnji da će ubiti dijete i roditelje supruge

Banjalučanin osumnjičen zbog prijetnji da će ubiti dijete i roditelje supruge
Foto: Arhiva NN | Banjalučanin osumnjičen zbog prijetnji da će ubiti dijete i roditelje supruge

BANJALUKA – Okružno javno tužilaštvo Banjaluka predložilo je određivanje pritvora za S.R. (47) iz Banjaluke, osumnjičenog da je prijetio da će ubiti maloljetno dijete i roditelje svoje supruge, čime je, prema navodima Tužilaštva, ugrozio njihovo spokojstvo i duševno zdravlje.

Nakon ispitivanja osumnjičenog, postupajući tužilac uputio je Osnovnom sudu u Banjaluci prijedlog za određivanje pritvora zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici iz člana 190. stav 3. u vezi sa stavom 1. Krivičnog zakonika Republike Srpske.

Kako je saopšteno iz Tužilaštva, S.R. je 30. juna u Banjaluci uputio prijetnje da će lišiti života maloljetno dijete i roditelje svoje supruge.

Zatražen pritvor

Tužilaštvo je pritvor predložilo zbog postojanja naročitih okolnosti koje ukazuju da bi osumnjičeni mogao ometati krivični postupak uticajem na svjedoke, kao i zbog bojazni da bi mogao ponoviti krivično djelo, u skladu sa odredbama Zakona o krivičnom postupku Republike Srpske.

O prijedlogu Tužilaštva odlučiće sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Banjaluci.

Pročitajte još:

Kome da se obrate žrtve nasilja u porodici?

Najčitanije