Borac bez polufinala

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da se plasiraju u polufinale Kupa BiH pošto su ponovo poraženi od Širokog Brijega, ovaj put sa 0:1.

Banjalučani su nakon poraza od 1:2 na Pecari vjerovali da mogu u polufinale, ali ih je trenutak nepažnje u 15. minutu koštao boljeg rezultata.

Strijelac jedinog gola za goste bio je Dražen Bagarić.

Borac je većim dijeliom meča bio bolji rival i prijetio je golmanu Širokog Luki Bilobrku, ali niti jedna lopta nije završila iza njegovih leđa.

Tačnije Borac je u 57. minutu postigao pogodak preko Stojana Vranješa, ali je on poništen zbog ofsajda.

Cijelo drugo poluvrijeme Borac je napadao i prijetio preko Vranješa, Saše Kajkuta, Demira Jakupovića... ali na žalost više od 4.000 navijača na Gradskom stadionu u Banjaluci pogotka više nije bilo.

Široki se orjentisao na čuvanje rezultata i to im je na kraju donijelo plasman u polufinale gdje ih čekaju Sarajevo, Sloga iz Gornjeg Crnjelova i TOŠK iz Tešnja.