Borac nakon velike borbe slavio kod Krupe u 17. kolu Premijer lige BiH

Fudbaleri Borca teže od očekivanog slavili su u komšijskom derbiju protiv Krupe 3:1. "Crveno-plavi" su do pobjede došli sa dva gola u finišu i to sa bijele tačke.

Borac je bio apsolutni favorit pred ovaj duel 17. kola M:tel Premijer lige BiH u Krupi na Vrbasu, ali je do tri boda došao nakon velike borbe s timom koji će se boriti za opstanak u bh. eliti. Borac je poveo u 35. minutu golom Jove Lukića. Domaćin je izjednačio u 65. minuti preko Miloša Aćimovića, a pobjedu četi trenera Vlade Jagodića donijeli su Goran Zakarić i Dejan Meleg, koji su bili sigurni iz penala u 83, odnosno 93. minutu meča. Ovim trijumfom Borac je ostao u vrhu bh. šampionata.

"Mnogo važna pobjeda. Rekao sam i prije utakmice da imamo veliki ulog. Opet smo sebi dozvolili gluposti, umjesto da dodamo gas, Krupa je izjednačila. Ušli smo u moranje i onda nije išlo onako kako smo zamislili. Zaslužena pobjeda koja je psihološki veoma bitna. Sada se okrećemo Sarajevu i mislim da ćemo u tom meču pokazati pravo lice", rekao je Vlado Jagodić, trener Banjalučana, za Arena sport.

Do kraja jesenjeg dijela šampionata ostala su još dva kola i Borac će prvo na Gradskom stadionu dočekati aktuelnog prvaka BiH Sarajevo, dok će jesen završiti u gostima kod Tuzla sitija. Krupa će s druge strane prvo u goste Slobodi u Tuzlu i poslije toga će dočekati Željezničar. Zanimljivo je da je Krupa posljednju pobjedu u prvenstvu ostavila upravo protiv "plavih" u Sarajevu.

"Nije bilo mnogo pravih stopostotnih šansi, prvu je Borac realizovao i to je promijenilo tok utakmice. Ova dva jedanaesterca na kraju... Ne vidim ništa sporno, to su trenuci dekoncentracije i to je odlučilo susret. Okrećemo se preostalim mečevima, probaćemo dati maksimum kako bismo mirnije otišli na zimsku pauzu, odnosno lakše ušli u proljećni dio prvenstva", izjavio je Siniša Mrkobrada, trener Krupe.

Pobjedu u ovom kolu ostvarila je i ekipa Mladost Doboj Kakanj i to kod fenjeraša Olimpika. Mladost je slavila 2:0 i tako se odlijepila od zone ispadanja na devet bodova.

Derbi meč ovog kola igran je u Mostaru, gdje je Željezničar nakon preokreta savladao Zrinjski 2:1. Tako su "plavi" nastavili trku za gradskim rivalom Sarajevom kada je u pitanju šampionska titula.

12. Olimpik   17   3    1    13   14:33    10

Rezultati: Krupa - Borac 1:3, Olimpik - Mladost Doboj Kakanj 0:2, Zrinjski - Željezničar 1:2, Tuzla siti - Velež 1:3. Široki Brijeg - Sloboda 3:0, Sarajevo - Radnik 2:1