Borac savladao Slaviju u derbiju Prve lige RS

Fudbaleri Borca mnogo lakše od očekivanog savladali su Slaviju u derbiju 6. kola Prve lige RS. "Crveno-plavi" su pred nekoliko stotina gledalaca slavili s 3:0. Sa pobjedama je nastavila i Sloga iz Gornjeg Crnjelova koja je lider prvenstva.

Banjalučani su tim iz Istočnog Sarajeva načeli već u drugoj minuti kada je mrežu gostiju zatresao Demir Jakupović. Preostala dva pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Na 2:0 je povisio Saša Kajkut iz penala u 52. minuti, dok je konačan rezultat postavio Nikola Mojović, koji je mrežu Nine Nedžibovića zatresao u 89. minutu. Ovo je bila prva utakmica ove sezone u kojoj pogodak nije postigao iskusni napadač Slavije Zoran Kokot, koji je prvi strijelac prvenstva sa šest pogodaka u isto toliko kola.

"Slavija je imala dobre šanse, koje nije iskoristila. Mi svoje jesmo i to je to. Zaboravljamo ovo i idemo dalje", rekao je Darko Vojvodić, trener tima sa Gradskog stadiona.

U narednom periodu Banjalučane čeka zgusnut raspored i već u srijedu će u goste Modriča Alfi u okviru šesnaestine finala Kupa BiH. Nakon toga nastavljaju u ritmu srijeda - vikend, pošto ih 26. septembra čeka odgođeni meč 5. kola Prve lige RS takođe u Modriči. Vojvodić je bio više nego jasan pred duel u najmasovnijem takmičenju u BiH.

"Ne zanima me taj duel! Sačuvaćemo neke igrače, neki drugi će dobiti šansu. Već sljedeći vikend nas očekuje važan prvenstveni duel", kazao je Vojvodić, čiji tim će ići na noge Slobodi u Mrkonjić Grad.

Sloga iz Gornjeg Crnjelova apsolutni je hit Prve lige RS. Nakon šest kola ne znaju za poraz i imaju čak pet pobjeda. Lidersku poziciju su potvrdili u Foči gdje su sa 2:1 savladali Sutjesku. Najubljedljiviju pobjedu u ovom kolu ostvarili su fudbaleri Željezničar Sport tima, koji su trijumfom od 4:1 za dno tabele zakovali Drini iz Zvornika. Drina je tako ostala jedina ekipe bez pobjede zasad jer je Rudar Prijedor sa 2:0 slavio u Janji kod Podrinja i tako ujedno fenjer prepustio ekipi iz Zvornika.

12. Drina      6     0     2     4     5:12 2

Rezultati: Kozara - Sloboda MG 2:0, Podrinje - Rudar Prijedor 0:2, Sutjeska - Sloga Gornje Crnjelovo 1:2, Tekstilac - Modriča Alfa 1:1, Željezničar Sport tim - Drina 4:1, Borac - Slavija 3:0.