BEOGRAD - Srpski fudbaler Filip Malbašić potpisao je danas za IMT, saopštio je klub iz Superlige Srbije.
"Naš tim je bogatiji za iskusnog ofanzivca koji će doneti novu energiju i kvalitet na terenu. Malbašić je kroz karijeru nastupao za renomirane klubove i sad je spreman da iskustvom pomogne IMT-u u novim izazovima", navodi se u saopštenju.
Iskusni 32-godišnji Malbašić nije imao klub tokom jesenjeg dijela sezone. Prošle sezone je bio član Vojvodine, ali je sklonjen iz tima početkom marta 2024. jer je u Areni bodrio Košarkaški klub Partizan u meču Evrolige protiv Efesa. Malbašić je tako bez takmičarskog meča više od 11 mjeseci, a pravo igranja za IMT stiče odmah i teoretski može da debituje već u nedjelju na gostovanju niškom Radničkom u 22. kolu Superlige Srbije.
U živopisnoj karijeri Malbašić je prije drugog mandata u Vojvodini igrao za Rad, Hofenhajm, Partizan, Lehiju iz Gdanjska, Tenerife, Kadiz i Burgos, prenosi tanjug.