Fudbal

Gvardiol za preokret Sitija, debakl Aston Vile

Gvardiol za preokret Sitija, debakl Aston Vile
Foto: Tanjug/AP | Gvardiol za preokret Sitija, debakl Aston Vile

MANČESTER - Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su danas na svom terenu Bornmut rezultatom 2:1 u meču prvog kola Premijer lige.

Bornmut je poveo u 26. minutu golom Markusa Tavernijea, poslije asistencije Evanilsona. Domaća ekipa je do pobjede i preokreta došla golovima Mark Geija u 84. minutu i Joška Gvardiola u 90+1. Golman reprezentacije Srbije Đorđe Petrović branio je za Bornmut. Siti će u narednom kolu gostovati Kristal palasu, dok će Bornmut dočekati Everton. 

Fudbaleri Brajtona pobijedili su na svom terenu Aston vilu rezultatom 4:0. Strijelci za Brajton bili su Viktor Lidelof (autogol) u osmom minutu, Maksim de Kujper u 18. i Džek Hinšelvud u 30. i 31. minutu. Aston vila je utakmicu završila sa 10 igrača nakon što je Žoao Gomeš u 40. minutu dobio crveni karton. Brajton će u sljedećem kolu gostovati Čelsiju, a Aston vila će dočekati Arsenal.

 

Najčitanije