Pobjeda Krupe, desetka "Želje"

Fudbaleri Krupe došli su do prve pobjede ove sezone u Prvoj ligi RS pošto su u gostima savladali Jedinstvo iz Brčkog 2:1. Najubljedljiviju pobjedu u 2. kolu ostvario je Željezničar Sport tim, koji je 10:0 savladao prošlogodišnjeg vicešampiona Slogu Gornje Crnjelovo.

Banjalučki tim, koji je jedan od kandidata za titulu prvaka RS i samim tim povratak u BHT Premijer ligu BiH, slavio je golovima Nikole Dujakovića (13. minut) i Jove Lukića (67. minut), dok je jedini gol za Jedistvo postigao Radovan Vujić u samom finišu meča. Treba istaći da su domaći igrači igrali s igračem manje od 57. minuta, kada je isključen Anel Ramić.

Meč s najviše golova odigran je u Banjaluci, gdje je na "Predgrađu" Željezničar Sport tim goste iz Gornjeg Crnjelova ispratio sa 10 golova u mreži. Dvostruki strijelci za domaćina bili su Nedeljko Crnomarković, Igor Kuzmanović, Aleksandar Petrović i Danilo Teodorović, dok su se u strijelce upisali još Srđan Ružičić i David Čolić.

U derbiju kola snage su odmjerili Slavija i Rudar Prijedor. U Istočnom Sarajevu nije bilo pobjednika, a publika nije vidjela niti jedan pogodak (0:0).