Borac preko Sloge do fajnal fora Kupa BiH

Rukometaši banjalučkog Borac M:tela plasirali su se na fajnal for Kupa Bosne i Hercegovine pošto su u četvrtfinalu pobijedili dobojsku Slogu.

Ekipa trenera Mirka Mikića je nakon pobjede u gostima od 27:26 u svom "Boriku" slavila rezultatom 34:22 (23:10) i nastavlja put ka odbrani trofeja.

Od starta je domaćin krenuo agresivnije, kaznio greške rivala i već u trećem minutu poveo sa 4:0. 8:0 je bilo u devetom minutu kada je bivši rukometaš Borca Arsenije Bubić postigao prvi gol za Slogu.

U drugom dijelu, gosti su iskoristili loš period Borca (11 minuta bez gola) i serijom 5:0 prišli na 18:26, ali više od toga nisu mogli.

Najefikasniji u Borcu bili su Vukašin Rakocija sa sedam golova i Miloš Nježić sa šest, a u ekipi Sloge Nikola Knežević sa sedam i Bubić sa pet.

Na golu su dobri bili Bojan Ljubišić (Borac) i Milutin Bogdanović (Sloga).