Rukomet

Rukometaši Borca bolji od Vogošće

Rukometaši banjalučkog Borac m:tela pobijedili su Vogošću Poljine Hills u odgođenoj utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH.

Banjalučani su večeras na svom terenu slavili rezultatom 25:14 (10:8). Prvo poluvrijeme je obilježilo nekoliko dobrih akcija i golova, ali i obrane Bojana Ljubišića iz Borca i Damira Efendića, nekadašnjeg golmana Borca a sada Vogošće.

U drugom dijelu susreta ekipa trenera Mirka Mikića je bila bolja, šest minuta prije kraja je došla na "puls 10", a istakli su se Ljubišić (ukupno 17 odbrana) i Vladan Đurđević koji je imao nekoliko odličnih poteza.

U Borcu su najefikasniji bili Đurđević Goran Daničić sa po pet golova, a u Vogošći Miloš Lojaničić sa četiri i Strahinja Travar sa tri.

Borac ima četiri trijumfa i jedan poraz, dok Vogošća ima pobjedu, remi i tri poraza.