Rukometaši Borca na pragu trećeg kola Čelendž kupa

Rukometaši Borac M:tela pobijedili su azerbejdžanski Baki u prvom meču drugog kola Čelendž kupa rezultatom 36:19 (15:10)

Banjalučani su bolje otvorili meč pred oko 700 gledalaca u svom "Boriku" i poveli sa 4:0, a u nastavku su dobrom igrom, prije svega u napadu, održavali prednost.

Odličan u Borcu bio je Bojan Rađenović, koji je postigao devet golova. Vladan Đurđević je postigao šest, jedan manje Nikola Knežević, dok je Bojan Ljubišić imao 12 odbrana.

Prvi strijelac Bakija bio je Serhi Dubovik sa pet pogodaka, a Husejn Gafarov je imao sedam odbrana.

Revanš utakmica će biti igrana u nedjelju, takođe, u "Boriku" od 19 časova, a pobjednik dvomeča Borac - Baki će u trećem kolu igrati sa Vogošćom.

Eldar Farajov trener Bakija rekao je da će njegov tim u revanšu pokušati biti bolji.

Milan Dakić, rukometaš Borca rekao je da lijepo otvoriti sezonu na domaćem terenu ubjedljivom pobjedom.

"Lepo je što smo ispoštovali dogovor iz svlačionice i nadam se da će tako biti i sutra", rekao je Dakić.

Trener Borca Bojan Unčanin rekao je da njegov tim može biti zadovoljan postignutim rezultatom.

"Prvo poluvrijeme možda nije bilo onako kako smo priželjkivali, mada u evropskoj utakmici imati pet šest golova prednosti protiv ekipe o kojoj gotovo da nemate informacija nije loše. U nastavku sam tražio od svojih igrača da drže prednost i to su ispoštovali. Sutra ću neke igrače odmarati jer nas već u srijedu očekuje važna utakmica protiv Goražda", rekao je trener Borca.