Rukometaši Borca odbranili trofej u Kupu BiH

Rukometaši banjalučkog Borac M:tela odbranili su trofej u Kupu BiH.

Ekipa trenera Mirka Mikića večeras je u revanš utakmici finala sa ekipom Izviđač Central osiguranja odigrala 21:21 (10:9).

Borac je bolje počeo utakmicu. Nakon vođstva domaćina od 4:2 u nastavku se uglavnom igralo gol za gol da bi Đorđe Ćelić četvrtim golom donio Borcu vođstvo od 10:8. Ipak, Nikola Džono je smanjio razliku u finišu poluvremena.

Borac je odlično otvorio drugi dio utakmice, sa dva gola Milana Dakića, jednim Luke Kneževića te odličnim Bojanom Ljubišićem na golu stigao na plus četiri. Gosti se nisu predavali, stigli su na 16:16, ali Borac nije dozvolio preokret.

Najbolji u Borcu bili su Ćelić i Dakić sa po šest golova i Ljubišić sa 10 odbrana, a u Izviđaču Vedran Delić i Milan Vukšić sa po šest pogodaka, te Josip Kvesić sa 11 odbrana.

Borac je u prvoj utakmici koja je igrana u Ljubuškom slavio rezultatom 23:22.