Sportovi na vodi

Lekić obarao rekorde u Mariboru

Jovan Lekić, plivač banjalučkog 22. aprila, oborio je tri bh. rekorda na mitingu u Mariboru.

On je protekli vikend apsolutni rekord oborio u disciplini 200 metara delfin isplivavši ovu dionicu za 2:05,34 minuta, što je bolje od dosadašnjeg rekorda koji je bio u vlasništvu Mihajla Čeprkala (2:05,64). Lekić je rekorde do 16 godina oborio na 100 metara delfin (55,94 sekunde) i 200 metara mješovito (2:10,60), a u sve tri discipline je bio peti.

"Bilo je odlično, peta mjesta sam zauzeo u apsolutnoj kategoriji, u svojoj kategoriji sam bio drugi na 200 m delfin, 100 m delfin i 200 m mješovito,  a na 100 m kraul drugi ili treći", rekao je Lekić, dodajući da su iz njegovog kluba nastupili i Marko Kovačić, Nikša Kašćelan, Milana Lukić i Luka Šćekić.

Uspješan je bio i David Vučić iz banjalučkog Olimpa, koji je u kategoriji do 15 godina osvojio zlatne medalje na 50 i 100 m delfin i 100 m slobodno, a na 50 m slobodno je osvojio srebro.

Na mitingu u Sloveniji su nastupili plivači i plivačice iz 24 kluba iz šest država.