Atletika

Pobjeda Brdara na mitingu u Beogradu

Atletičar Banjaluke Nikola Brdar pobijedio je u trci na 100 metara na 10. međunarodnom mitingu za starije juniore "Memorijal prof. Aleksandar Marinković" u Beogradu.

On je protekli vikend ovu dionicu istrčao za 11,07 sekundi.

U trci na 400 m učestvovali su Stefan Kotoran (peto mjesto), Sandro Ćorić (9) i Ena Mijić (9), Maja Bursać u skoku u dalj (10), a Tea Oljača je strčala 800 m (4). U Slovenskoj Bistrici Aleksandra Roljić je osvojila bronzu na 800m (2.15,15). Dušan Babić je u istoj disciplini bio šesti (1.53,78), a dobre rezultate su ostvarili Stefan Stanković u skoku u dalj (6.70) i Oleg Galić na 800 m (1.59,11). Na prvenstvu BiH za pionire u Čitluku atletičari Banjaluke su osvojili pet medalja. Zlatne medalje su osvojili Nika Popić u trci na 300 m, Kristijan Roljić na 1.000 m i ženska štafeta 4x100m u sastavu: Sara Vukić, Jovana Zebić, Anđela Bajić i Nika Popić. Srebrenom medaljom se okitila Jovana Zebić u trci na 300 m, a bronzu je osvojila Anđela Bajić u bacanju kugle. Marija Vukić i Nikola Bunčić su bili četvrti u trkama na 600 m, odnosno 1.000 m.