Moto sport

Banjaja na kraju sezone napušta Dukati, karijeru nastavlja u novom timu

Banjaja na kraju sezone napušta Dukati, karijeru nastavlja u novom timu
Foto: Tanjug/AP/Arhiva | Banjaja na kraju sezone napušta Dukati, karijeru nastavlja u novom timu

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja napustiće na kraju sezone italijanski tim u Moto GP šampionatu, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.

"Kada sam stigao u Moto GP šampionat u Dukati, mislio sam da sam već ostvario nešto neopisivo, ali si me naterao da verujem još više. Osam godina, 31 pobeda, 63 podijuma, 28 pol pozicija, dve vicešampionske titule, dve titule svetskog šampiona, to je priča koju smo ispisali i samo je naša. Odrasli smo zajedno, prošli smo kroz svaku situaciju bez odustajaja, gurali smo jedni druge da damo sve od sebe. Osećam potrebu da započnem novi izazov, ali nikada neću zaboraviti ko smo bili. Vi ste deo mene i uvek ćete biti", napisao je, između ostalog, Banjaja na Instagramu.

Italijanski mediji navode da će Banjaja od 2027. godine da vozi za Apriliju. On se trenutno nalazi na sedmom mestu u generalnom plasmanu vozača sa 127 bodova. Naredna trka u Moto GP šampionatu biće održana 28. juna za VN Holandije u Asenu, prenosi B92.

Najčitanije