Moto sport

Botas "pustio" Hamiltona da pobijedi u Sočiju

Aktuelni svjetski šampion, Britanac Luis Hamilton, član Mercedesa, pobijedio je danas na trci za Veliku nagradu Rusije u Formuli 1 na stazi u Sočiju.

Hamilton je do trećeg trijumfa u Rusiji i ubedljivog prvog mjesta u generalnom poretku došao tako što ga je "propustio" klupski kolega, Finac Valteri Botas, koji je imao "pol poziciju".

Treće i četvrto mjesto osvojilili su asovi Ferarija, Nemac Sebastijan Fetel i Finac Kimi Raikonen, dok je kao peti završio junak dana, Holanđanin Maks Ferštapen iz Red Bula, koji je krenuo kao 19, a u jednom trenutku trke čak i vodio.

Prvih 10 kompletirali su Danijel Rikardo, Šarl Lekler, Kevin Magnusen, Esteban Okon i Serhio Peres.

U generalnom poretku pet trka pre kraja Hamilton vodi sa 300 bodova, Fetel ima 256, Botas 189, a Raikonen 186.

Naredna trka vozi se 7. oktobra u Suzuki za Veliku nagradu Japana.