Moto sport

Doviciozo opet najbrži za titulu u San Marinu

Vozač Dukatija Andrea Doviciozo pobijedio je u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu San Marina u Misanu.

Doviciozo je ostvario treću pobjedu u sezoni, 11. u karijeri i prvu pobjedu za Dukati poslije 11 godina u Misanu. Trku je završio rezultatom 42:05,106 minuta.

Drugo mjesto zauzeo je aktuelni svjetski šampion i vodeći u šampionatu Mark Markes iz Honde sa 2,822 sekunde zaostatka, a treći kroz cilj prošao je Kal Kračlou iz Honde sa zaostatkom od 7,269 sekundi.

Vozač Dukatija Horhe Lorenco, koji je krenuo sa pol pozicije, pao je sa motora dva kruga prije kraja i 17. je u plasmanu.

Četvrti je bio Aleks Rins iz Suzukija, peti Maverik Vinjales iz Jamahe, šesto mjesto zauzeo je vozač Honde Dani Pedrosa, dok je sedmi bio višestruki svjetski prvak Valentino Rosi iz Jamahe.

Markes ima 221 bod na prvom mjestu u generalnom plasmanu, 67 više od Dovicioza. Treći je Rosi sa 151 bodom, Lorenco ima 130, a Vinjales 124 boda.

Naredna trka u Moto GP šampionatu vozi se 23. septembra u Aragonu u Španiji.