Moto sport

Ferštapen dominantno do pol pozicije u Bahreinu

Nizozemski vozač Red Bull Racinga Maks Ferštapen osvojio je pol poziciju u kvalifikacijama za nedjeljnu trku u Bahreinu.

Ferštapen je bio dominantan tokom sva tri treninga, a u kvalifikacijama je uvjerljivo osvojio pol poziciju s vremenom kruga 1:28,997. Iza sebe je ostavio dva Mercedesa, svjetskog šampiona Luisa Hamiltona koji je ostvario vrijeme od 1:29,385 sa zaostatkom od 0,388 sekundi te njegovog timskog kolegu Valterija Botasa s vremenom 1:29,586.

Na četvrtom mjestu se našao vozač Ferrarija Šarl Lekler, koji je u Bahreinu kompletirao krug s vremenom 1:29,678. Bio je to jedan od njegovih najboljih krugova u karijeri te je pokazao da je Ferrari ipak značajno napredovao tokom zimske pauze.

Sjajno peto mjesto je zauzeo vozač tima AlphaTauri Pjer Gasli, koji je ostvario svoje najbolje vrijeme u Bahreinu.

Šestoplasirani Daniel Rikardo je bio bolji od svog timskog kolege iz McLarena Landa Norisa.

Debitant u Ferrariju Karlos Sainc je uspio stići do osme startne pozicije uz zaostatak od pola sekunde za timskim kolegom Leklerom.

Povratnik u Formulu 1 Fernando Alonso je dovezao Alpineov bolid do devetog mjesta, dok je Lens Strol u Aston Martinu osigurao desetu startnu poziciju na nedjeljnoj trci.