Moto sport

Fetel prosječan vozač

Fetel prosječan vozač
Fetel prosječan vozač
N.N.

Vozač Sahara Fors Indija F1 tima Britanac Pol di Resta, koji je proglašen za najboljeg novajliju u nedavno završenoj sezoni, pecnuo je aktuelnog šampiona Sebastijana Fetela. Svi se slažu da je Di Resta samo glasno kazao ono što većina onih koji prate F1 u stvari misle, ali drže jezik za zubima.

"Sebastijane, bio bi prosjek da nemaš najbolji auto na svijetu. Ne želim da umanjim tvoje uspjehe, ali mislim da bih i ja napravio isto da sam sjedio u bolidu Red Bula. Sjećaš se, tamo negdje 2006. godine imali smo iste aute, iste motore i pobjeđivao sam te", poručio je Di Resta aktuelnom i dvostrukom šampionu.

Di Resta je Fetelu u Formuli 3 bio timski kolega i imao je bolja vremena od njega, pobjeđivao ga, ali nije imao velikane poput BMW-a ili Red Bula, koji su stali iza njega. Red Bul je protekle sezone slavio u 12 od 19 trka i svi su složni da je to prvenstveno zbog toga što gazda Ditrih Matešic ne žali novac za potrebe tima, dok ostali timovi poput Ferarija, Meklarena, Mercedesa ne ulažu toliko u bolid iz jednostavnog razloga - nemaju toliko novca.

Najčitanije