Moto sport

Frančesko Banjaja pobijedio na prvoj trci sezone

Aktuelni svjetski prvak u Moto GP šampionatu vozač Dukatija Italijan Frančesko Banjaja pobijedio je na prvoj trci sezone za Veliku nagradu Portugalije, koja je vožena na stazi Algarve.

Španski vozač je zabilježio dupli trijumf u Portugaliji, pošto je juče pobijedio i u sprint trci na stazi Algarve.

Banjaja je danas ostvario vrijeme od 41 minut, 25 sekundi i 40 stotinki. Drugo mjesto osvojio je Španac Maverik Vinjales iz Asprilje, koji je za pobjednikom kasnio 0,687 sekundi. Treći je bio Italijan Marko Becekio.

Vozač Honde Španac Mark Markez napravio je incident u trećem krugu, pošto je zakačio sunarodnika Horhea Martina, koji je na kraju oborio domaćeg takmičara Miguela Oliveiru.

Markez i Oliveira su odustali, a Martin je izletio sa staze šest krugova prije kraja trke.

Naredna trka u Moto GP šampionatu biće održana drugog aprila za Veliku nagradu Argentine.