Moto sport

Hamilton slavio na hiljaditoj trci Formule 1

Luis Hamilton je slavio na Velikoj nagradi Kine voženoj danas u Šangaju.

Na jubilarnoj 1.000. utrci Formule 1 u historiji Britanac je rutinski slavio. Iako je startao sa drugog mjesta iza timskog kolege iz Mercedesa Valterija Botasa, odmah ga je u prvoj krivini prestigao i držao je prvu poziciju do kraja trke i zabilježio 75. pobjedu u karijeri.

Botas je takođe do kraja trke zadržao drugu poziciju, ali je izgubio prvo mjesto u prvenstvu. Hamilton je sada lider F1 šampionata sa 68 bodova, odnosno šest više od Botasa.

Treće mjesto na današnjoj trci pripalo je Sebastianu Fetelu. Nijemac je startao sa trećeg mjesta, ali je odmah u prvoj krivini izgubio poziciju od timskog kolege iz Ferarija Čarlsa Leklerka.

Ipak, Leklerku je nakon deset krugova naređeno iz boksa da mora propustiti četverostrukog prvaka, te se on morao zadovoljiti četvrtim mjestom.