Moto sport

Horhe Martin ponovo povrijeđen

Horhe Martin ponovo povrijeđen
Foto: X/Jorge Martín Almoguera | Horhe Martin ponovo povrijeđen

Aktuelni šampion kraljevske klase Horhe Martin doživio je frakturu desne ključne kosti u incidentu u prvoj krivini sprint trke u okviru Velike nagrade Japana.

Martin je startovao sa 17. pozicije na stazi "Tvin Ring Motegi", počeo je da se probija sa desne strane, ali je izgubio kontrolu na kočenju u prvoj krivini. Španac je nastavio pravo i sa sobom je sa staze pokupio timskog kolegu Marka Becekija i obojica su završili u šljunku.

I Martin i Beceki su bili na nogama poslije incidenta, ali se branilac titule držao za rame, da bi u medicinskom centru u Motegiju bio konstatovan prelom.

Iz Aprilije su prilikom potvrde dijagnoze istakli i da će Martin helikopterom biti prebačen u bolnicu, na detaljnije preglede i da će potom biti poznat tačan stepen povrede.

Prelom ključne kosti znači da Martin neće moći da vozi na nedjeljnoj trci, a ostaje da se vidi da li će moći da se nađe na stazi naredne nedjelje, kada se vozi Velika nagrada Indonezije.

Martin je od početka odbrane titule imao velikih problema sa povredama. U predsezoni je zadobio prelome obje šake i jednog stopala, da bi u Kataru, kada se vratio na stazu, pretrpio prelome 11 rebara i pneumotoraks. Na stazu se vratio u drugoj polovini jula, od tada je vozio na pet trka i najbolji rezultat mu je bilo četvrto mjesto na Velikoj nagradi Mađarske.

Inače, baš u Japanu, prije dva dana, upriličeno je slikanje klase 2025. u kraljevskoj klasi, koje je trebalo da bude obavljeno na startu sezone, ali je tada Martin bio odsutan, a u mjesecima koji su slijedili još neki vozači nisu bili prisutni.

Najčitanije