Moto sport

Kvartararo pobijedio u Barseloni

Vozač Jamahe Francuz Fabio Kvartararo pobijedio je danas na trci za VN Katalonije u Moto GP šampionatu na stazi u Barseloni.

Aktuelni svjetski šampion je do trijumfa ostvario vrijeme od 40 minuta, 29 sekundi i 36 stotinki.

Drugo mjesto pripalo je Špancu Horhe Martinu, koji je za pobjednikom kasnio 6,43 sekunde. Treći je bio Francuz Žoan Zarko.

Sa prve pozicije trku je počeo Aleš Espargaro, a iza njega bio je Frančesko Banjaja, a Kvartararo je startovao kao treći.

Francuz je odmah preuzeo prvo mjesto, a onda je Takaki Nakagami pao i oborio Banjaju i Aleksa Rinsa.

Kvartararo je u posljednji krug ušao kao vodeći, dok je Espargaro bio drugi.

Španac je prošao kroz ciljnu ravninu i počeo da slavi sa navijačima misleći da je trka gotova.

Espargaro je dobio poruku iz boksa da trku nastavi, ali je na kraju osvojio tek peto mjesto.

Kvartararao vodi u generalnom plasmanu vozača sa 147 bodova, a drugi je Espargaro sa 125.

Naredna trka biće vožena 19. juna za Veliku nagradu Njemačke na stazi Saksering.