Moto sport

Markez slavio u Le Manu

Beta

Vozač Repsol Honde Mark Markes pobijedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Francuske u Le Manu i uvećao prednost u generalnom plasmanu.

Aktuelni svjetski šampion preuzeo je vođstvo 18 krugova prije kraja i ostvario treću uzastopnu pobjedu u šampionatu, a 64. u karijeri. On je pobijedio rezultatom 41 minut, 49,773 sekunde. To je bila druga pobjeda Markesa u Le Manu, poslije trijumfa 2014.

Drugo mjesto zauzeo je vozač Dukatija Danilo Petrući sa zaostatkom od 2,310 sekunde, a treći je bio Valentino Rosi iz Jamahe sa 5,350 sekundi zaostatka. Rosi je startovao sa devetog mjesta, ali se na podijum popeo, pored dobre vožnje, i zahvaljujući greškama ostalih vozača i izletanja sa staze.

Vozač Dukatija Džek Miler zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Dani Pedrosa iz Honde, a šesti Horhe Lorenco iz Dukatija. Četvorostruki svjetski prvak Markes je uvećao prednost na 36 poena u generalnom plasmanu nad Maverikom Vinjalesom iz Jamahe, koji je danas zauzeo sedmo mjesto.

Domaći vozač Žoan Zarko iz Jamahe je treći u generalnom plasmanu. On je danas startovao sa pol pozicije, ali je u osmom krugu izletio sa staze.

Trku nisu završili ni Skot Reding, Tito Rabat, Andrea Doviciozo, Alvaro Bautista i Andrea Janone. ;

Naredna trka u šampionatu vozi se 3. juna za Veliku nagradu Italije u Muđelu.