Moto sport

Moto GP: Banjaja pobijedio na trci za Veliku nagradu Španije

HEREZ - Vozač Dukatija Italijan Frančesko Banjaja pobijedio je na trci za Veliku nagradu Španije, koja je u okviru Moto GP šampionata danas vožena na stazi u Herezu.

Banjaja je ostvario drugu pobjedu ove sezone, pošto je ostvario vrijeme od 39 minuta, 29,085 sekundi.

Drugo mjesto osvojio je Južnoafrikanac Bred Binder iz KTM-a, koji je za pobjednikom kasnio 0.221 sekund.

Treću poziciju je zauzeo još jedan vozač KTM-a Australijanac Džek Miler, koji je za Banjajom zaostao 1.119 sekundi.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača drži Banjaja sa 87 bodova, dok je drugi njegov sunarodnik Marko Beceki sa 65.

Naredna trka u Moto GP šampionatu biće vožena 14. maja za VN Francuske na stazi u Le Manu.