Moto sport

Moto GP: Banjaja slavio na trci u Španiji

Motociklista Dukatija Frančesko Banjaja pobijedio je danas na trci Velike nagrade Španije u Moto GP šampionatu.

Peko je trku završio za 40:58:053 minuta i tako i treću godinu zaredom pobijedio u Heresu.

Drugo mjesto zauzeo je vozač Gresinija Mark Markez, koji je vodio antologijsku borbu sa aktuelnim šampionom i liniju cilja prošao 0,372 sekundi poslije pobjednika.

Treći je kroz cilj prošao Marko Beceki za VR46 uz zaostatak od gotovo četiri sekunde i tako kompletirao poredak na podijumu.

Trku je na četvrtom mjestu završio Aleks Markez na drugom Gresiniju, tik ispred Enee Bastijaninija i Breda Bindera. Najboljih 10 kompletirali su Fabi Di Đanantonio, Migel Oliveira, Maverik Vinjales i Pedro Akosta, prenosi Sport Klub.