Moto sport

Moto GP: Španac Horhe Martin pobjednik trke za VN Portugalije

Vozač ekipe Dukati Pramak Španac Horhe Martin pobjednik je današnje trke u Moto GP šampionatu za Veliku nagradu Portugalije.

Martin je na stazi u Portimau stigao pobjede rezultatom 41:18.138. Drugo mjesto osvojio je vozač Dukatija Italijan Enea Bastijanini, koji je za Martinom kasnio 0,882 sekunde. Treći je bio vozač ekipe Red Bul Gasgas Španac Pedro Akosta sa 5,362 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Četvrto mjesto je osvojio vozač ekipe Red Bul KTM Bred Binder iz Južne Afrike, a peto njegov timski kolega Australijanac Džek Miler.

Dvostruki uzastopni svjetski šampion Italijan Frančesko Banjaja iz Dukatija nije završio trku, pošto je izletio sa staze tri kruga prije kraja. On se sudario sa vozačem ekipe Gresini Markom Markezom iz Španije. Banjaja je morao da odustane, dok je Markez trku završio na 16. poziciji.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača drži Martin sa 60 bodova, dok je Binder drugi sa 42.

Naredna trka u Moto GP šampionatu biće vožena 14. aprila za Veliku nagradu SAD.