Obdukcija na tijelu francuskog motocikliste Paskala Terija, koji je stradao tokom ovogodišnjeg relija "Dakar", pokazala je da je preminuo od srčanog udara.
Četrdesetdevetogodišnji Teri je nestao tokom druge etape relija vožene u nedjelju, a njegovo tijelo je pronađeno u noći između utorka i srijede oko 300 metara udaljeno od rute.
U obdukcijskom izvještaju navodi se da je umro u nedjelju naveče ili u ponedjeljak rano ujutro.U pronalaženju Terija probleme je uzrokovala jezička barijera između domaćina i francuskih organizatora, a i lažna dojava kako je viđen u kampu u nedjelju naveče. Paskal Teri je 56. žrtva u istoriji relija, koji je prvi put održan 1979. godine.
Džona Strit iz SAD pobijedio je u kategoriji motocikala u petoj etapi relija "Dakar" od Neukvena do San Rafaela, ispred Holanđanina Fransa Ferhovena i Čileanca Fransiska Lopeza.
Strit je pobjedom tako smanjio prednost lidera u ukupnom poretku Španca Marka Kome na samo 27 minuta. Koma je petu etapu završio na devetom mjestu, jer mu je na startu bila probušena guma.
Žinijel de Vilije iz Južne Afrike bio je najbrži u kategoriji automobila, ali je Naser Saleh al Atija iz Katara preuzeo vođstvo u ukupnom plasmanu od Španca Karlosa Sajnca.
Drugi je bio Diter Deping iz Njemačke. Treće mjesto pripalo je Amerikancu Robiju Gordonu
"Ovo je bez sumnje bila najteža etapa do sada. Mnogo se vozilo van puta i bilo nam je teško da se snađemo", rekao je De Vilije poslije trke.