Moto sport

Povratak Roberta Kubice u F1 gotovo nemoguć

Povratak Roberta Kubice u F1 gotovo nemoguć
Povratak Roberta Kubice u F1 gotovo nemoguć
N.N.

Robert Kubica je priznao da je njegov povratak u Formulu 1 gotovo nemoguć zbog tjelesnih oštećenja zadobijenih u teškoj nesreći 2011. godine.

Podsjetimo, 28-godišnji Poljak bio je na glasu kao jedan od najbržih vozača elitnog automobilističkog takmičenja u periodu dok je vozio za BMW i Reno od 2006. do 2010. godine. Međutim, pripremajući se za novu sezonu, Kubica je doživio tešku nesreću u februaru 2011. na jednom italijanskom reliju, prilikom koje je polomio kosti ruke, šake i noge. Oporavak je trajao gotovo godinu dana uz veliki broj operacija, ali iako se vratio za volan automobila i izuzetno uspješno nastupa u reli trkama, čini se da povratak u Formulu 1 nije moguć. Refleksi i sposobnost upravljanja volanom pri velikim silama mu više nisu isti.

"Mogao bih voziti bolid Formule 1 na jednoj ili dvije test staze. Ali, to nema smisla kad ne mogu da se trkam", priznao je za Robert Kubica za BBC pa dodao:

"Samo jedna osoba može da sudi o tome šta mogu za volanom, a to sam ja. San mi je da se vratim, to je moj cilj, ali biće veoma, veoma teško, gotovo nemoguće. Neću prihvatiti priliku ako nisam sto odsto spreman. Ako se stvari poprave, vidjećemo. Zasad se koncentrišem na reli".

Iako se na prvi pogled tako ne čini, vožnja relija manje je zahtjevna od Formule 1, posebno fizički.

"Reli mi pomaže prilikom oporavka. Dosta napredujem za volanom reli automobila. Vožnja na šljunku je jako zahtjevna. Puno je trenutaka u kojima osjećam veliki pritisak na ruku i šaku. Znam da mi to ne pomaže u mojem najvećem ograničenju, vožnji formule. Ali, ne mogu to kontrolisati, iako ću dati sve od sebe", zaključio je Kubica, koji je pobijedio samo na jednoj trci u Formnuli 1, Velikoj nagradi Kanade 2008. godine.

Najčitanije