Privreda

Aluminij modernizovao Ljevaonicu

Aluminij modernizovao Ljevaonicu
Foto: Aluminij industrija | Aluminij modernizovao Ljevaonicu
Nezavisne novine

MOSTAR - Aluminij Industrija izraelskog biznismena Amira Gross Kabirija modernizovala je više pogona u tvornici Ljevaonice mostarskog Aluminija, u kojemu su u najmu, izvijestili su iz te kompanije.

Ne navodeći koliko je novca posljednjih mjeseci uloženo, u saopštenju se ističe da su modernizovana postrojenja za kontinuiranu homogenizaciju trupaca i pile za trupce, postrojenje za rezanje blokova, stanice za komprimirani zrak, prešu za hlađenje šljake te ostale opreme u pogonima Ljevaonice.

Uz to, nadograđene su ljevačke jame na automatizovani sistem kontrole lijevanja njemačke kompanije Wagstaffa te je uveden novi sistem kontrole nivoa metala u pećima.

U Ljevaonici je značajno povećan kapacitet korištenja prirodnog plina izgradnjom potpuno nove stanice i podstanice za prirodni gas.

Aluminij industrija je nabavila i posebno dizajnirano industrijsko vozilo za punjenje i održavanje peći njemačke kompanije GLAMA Machinenbau.

"Ugradnja napredne opreme doprinijela je poboljšanjima širom naših operacija. Preciznost i učinkovitost koje pružaju ove primjene preoblikovale su naš proizvodni proces, pozicionirajući nas kao lidere industrije", navodi se u saopštenju Aluminij industrije.

Dodaje se da će ta kompanija nastaviti ulagati u proizvodni proces i infrastrukturu, potičući pozitivan utjecaj čime potiču suradnju i s lokalnim partnerima, prenosi Indikator.

 

Najčitanije