Međunarodni sajam voćarstva, povrtarstva i vinogradarstva "Agro Belgrade 2024" biće održan od 25. do 27. januara na Beogradskom sajmu.
Iz "Agro Belgrade 2024" su saopštili da ovaj regionalni sajamsko-konferencijski događaj predstavlja mjesto na kome se mogu povezati proizvođači smrznutog i prerađenog voća, povrća i grožđa, kupci, distributeri, predstavnici maloprodajnih lanaca, proizvođači poljoprivredne mehanizacije i opreme, rasadnici i druge kompanije i stručnjaci iz industrije.
Sajamski dio je rezervisan za preko 500 izlagača, uključujući najveće svjetske kompanije, dok će se konferencijski program baviti perspektivama i aktuelnim izazovima tržišta, proizvodnji voća i povrća bez ostataka pesticida, transportom voća na strana tržišta, modelima finansiranja, udruživanjem, kao i tehničkim i digitalnim dostignućima u agraru.
Drugog dana sajma, biće organizovani poslovni sastanci (B2B), gdje će domaći i regionalni proizvođači voća i povrća imati priliku da predstave svoju ponudu inostranim i domaćim kupcima.
Na sajmu će se predstaviti i kompanije, proizvođači voća i povrća koji pozivaju mala i srednja gazdinstva u cilju sklapanja kooperantskih modela saradnje i zajeničkog nastupa na velikim tržištima, prenosi Tanjug.