Privreda

Ponovo osporena ekološka dozvola za TE "Ugljevik 3"

Ponovo osporena ekološka dozvola za TE "Ugljevik 3"
Foto: Arhiva | Ponovo osporena ekološka dozvola za TE "Ugljevik 3"

BANJALUKA - Centar za životnu sredinu je još jednom osporio ekološku dozvolu izdatu preduzeću "Comsar energy Republike Srpska" za izgradnju Termoelektrane "Ugljevik 3".

Ministarstvo je, kako su naveli, "više puta prekinulo postupak izdavanja dozvole, što pravno nije moguće, a uprkos tome, investitoru je ipak odobrena nova ekološka dozvola".

"Po tužbi Centra, sud je u julu 2024. poništio ovu dozvolu i naložio ministarstvu da sačeka odluku Vrhovnog suda RS. Međutim, ministarstvo je ponovo prekinulo postupak i onemogućilo konačni pravni epilog", saopšteno je iz Centra.

Dodaju da je Centar podnio novu tužbu, tražeći poništenje i obustavu odlučivanja do presude Vrhovnog suda RS.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Najčitanije