Tržište

Zlato ponovo jača: Tržišta reagovala na rat

Zlato ponovo jača: Tržišta reagovala na rat
Foto: Pixnio | Zlato ponovo jača: Tržišta reagovala na rat
Aleksandar Saradžić

​Cijena zlata na tržištu porasla je za više od jedan odsto i premašila 4.700 dolara po unci u srijedu ujutro, nakon signala američkog predsjednika Donalda Trampa o skorom završetku rata s Iranom.

Govoreći nakon ceremonije potpisivanja predsjedničkog dekreta u Bijeloj kući, Tramp je rekao da će američke snage napustiti Iran u roku od dvije do tri sedmice, signalizirajući kraj tekućih napada na zemlju.

"Sve što moram učiniti je napustiti Iran, i to ćemo učiniti vrlo brzo, otići ćemo vrlo brzo", rekao je Tramp, dodajući da će se to dogoditi za "možda dvije sedmice, možda tri".

Cijene zlata porasle su za 1.08 odsto na 4.720 dolara po unci, nakon još jednog porasta od dva procenta u utorak.

Prošle sedmice cijena zlata zabilježila je najveći sedmični pad od 1983. godine, izgubivši više od 10 odsto, navodi "Anadolija".

Najčitanije