Film i serije

Dokumentarac koji kritikuje Obamu veliki hit u SAD

Dokumentarac koji kritikuje Obamu veliki hit u SAD
Dokumentarac koji kritikuje Obamu veliki hit u SAD
Beta-AP

LOS ANĐELES - Dokumentarni film "2016: Obama's America", koji sa konzervativnog stanovišta kritikuje predsjednika SAD Baraka Obamu, postao je jedan od najuspješnijih političkih dokumentaraca svih vremena, iako mu je premijera bila u Hjustonu, a ne u Los Anđelesu ili Njujorku, piše Asošijeted pres.

"Obamina Amerika", film o korijenima političkih uvjerenja Baraka Obame, popeo se - uprkos pretežno negativnim kritikama i nekonvencionalnom izboru za mjesto premijere - na sedmo mjesto bioskopskog boks ofisa u SAD i zaradio 6,5 miliona dolara u prvom vikendu prikazivanja.

Uspjeh ovog filma, koji je zaobišao vladajuće liberalne vode u Holivudu, ne pokazuje znake posustajanja u izbornoj godini u SAD.

"2016" je režirao Dineš D'Suza, nekadašnji pripadnik administracije predsjednika Ronalada Regana i autor je nekoliko knjiga, od kojih je najpoznataija "The Roots Of Obama's Rage" (Korijeni Obaminog gnjeva).

Knjiga je osnova dokumentarca "2016" u kojem se tvrdi da su Obamina uvjerenja ukorijenjena u antikolonijalističkim stavovima njegovog oca, profesora iz Kenije, koji je uglavnom odsustvovao iz predsjednikovog života.

Autori filma tvrde da novac nisu primili od Republikanske partije SAD, već isključivo od privatnih investitora.

Najčitanije