Film i serije

Film "Lica lafore" prikazan u Kotor Varošu

Film "Lica lafore" prikazan u Kotor Varošu
Foto: N.N. | Film "Lica lafore" prikazan u Kotor Varošu

Višestruko nagrađivani film "Lica lafore", koji prikazuje potresnu sudbinu porodice Gajić i višegodišnju borbu za pronalazak lijeka protiv Laforine bolesti od koje su oboljele njihove kćerke Tatjana i Milana, prikazan je u Kulturnom centru u Kotor Varošu.

Sinoćnja projekcija filma autora Denisa Bojića, rađenog u produkciji Radio-televizije Republike Srpske (RTRS), organizovana je u saradnji lokalnog Centra za socijalni rad, Centra za porodicu "Kuća radosti" i Kulturnog centra, saopšteno je iz RTRS-a.

Film "Lica lafore" prikazan je na brojnim međunarodnim filmskim festivalima, medicinskim fakultetima i zdravstvenim ustanovama, kao i na 32. kongresu epileptologa u Barseloni, te u farmaceutskoj kompaniji "Jonis farmasutikal" u San Dijegu.

Ovaj prvi dugometražni film iz BiH koji se bavi temom rijetkih bolesti dobio je i institucionalno priznanje, a prikazan je u Evropskom parlamentu u Strazburu, Narodnoj skupštini Republike Srpske i Parlamentarnoj skupštini BiH.

Film "Lica lafore" u narednom periodu će biti prikazan na filmskim festivalima i specijalnim projekcijama u Skoplju, Berlinu, Krasnodaru i Torinu.

Najčitanije