Film i serije

Holivudska diva oprostila se od publike nakon pola vijeka

Holivudska diva oprostila se od publike nakon pola vijeka
Foto: YouTube/Screenshot | Holivudska diva oprostila se od publike nakon pola vijeka

Slavna glumica Džesika Lang povlači se iz svijeta glume poslije skoro 50 godina blistave karijere.

Proslavila se ulogom u filmu "King Kong" 1974. godine. Nagrađena je za tu rolu "Zlatnim globusom", iako su ostvarenje pratile oprečne kritike. Holivudska diva ima dva "Oscara" i pet "Zlatnih globusa".

"Oscara" su joj donijele uloge u filmovima "Tootsie" (1982) i "Blue Sky" (1994). 

Glumica Džesika Lang rođena je u Minesoti, a živi u Grinvič Vilidžu sa troje djece i dvoje unučadi. Poslije 46 godina karijere planira da postepeno smanjuje svoje uloge, prenio je B92.

Kao jedan od razloga zbog čega se povlači iz glume navela je nedostatak kreativnosti u filmskoj industriji jer producenti samo jure profit.

"Naglasak nije na umjetnosti i dobrim pričama. Važno je da dioničari budu zadovoljni. Ne zanimaju me ovi veliki filmovi iz franšize stripova. Mislim da su žrtvovali umjetnost zbog profita", kaže Langova.

Ne sviđa joj se ni montaža modernih filmova koju smatra previše agresivnom. 

Sve zajedno dovelo je do nenstanka divnih filmova i divnih priča, kaže glumica.

Njeno povlačenje je postepeno jer je i 2013. najavila da planove o penzionisanju nakon čega je glumila u "American Horror Story".

Filmovi u kojima ćemo je gledati su "Long Day's Journey Into Night" i biografsko ostvarenje o Marlen Ditrih. 

Najčitanije