Film i serije

U Banjaluci počinje Festival studentskog filma Duka Fest

U Banjaluci počinje Festival studentskog filma Duka Fest
U Banjaluci počinje Festival studentskog filma Duka Fest
Nevena Vržina

Četvrti međunarodni festival studentskog filma "Duka Fest", koji organizuju studenti Akademije umjetnosti u Banjaluci, biće otvoren sutra s početkom u 20 časova u Domu omladine.

Festival je nastao u znak sjećanja na Duška Dukića, studenta filmske i TV režije, koji je tragično preminuo prije četiri godine, a prepoznat je i podržan od strane grada Banjaluka i Ministarstva za porodicu, omladinu i sport RS.

Organizatori najavljuju da će i ove godine biti dodijeljene nagrade za najbolji igrani film, najbolji dokumentrani film i za najbolju režiju.

Žiri ovogodišnjeg festivala čine poznati reditelji Pjer Žalica i Faruk Lončarević iz Sarajeva i Marko Šipka, jedan od prošlogodišnjih pobjednika.

U programu su filmovi studenata iz mnogih zemalja: Indije, Rusije, Švedske, Slovačke, Engleske, Bugarske, Belgije, Finske, Južne Koreje, Rumunije, Poljske, Portugala, Njemačke i iz zemalja bivše Jugoslavije.

I ove godine, kao i prethodnih, gosti će biti studenti iz drugih zemalja i drugih filmskih škola.

Muzički program biće zaokružen nastupom punk-rock grupe "Atheist Rap", koja će nastupiti u subotu nakon prikazivanja projekcija, zajedno sa banjalučkim bendovima "Istočno stajanje", "Klikekri" i "Ispad".

U okviru festivala biće prikazani i filmovi koji su dobili prve tri nagrade na ovogodišnjem festivalu "Kustendorf 2011", potom eksperimentalni filmovi, kao i banjalučka premijera filmskog ostvarenja "Oktobar", diplomskog dugometražnog omnibusa u režiji studenata Fakulteta dramskih umetnosti iz Beograda.

Svi sadržaji "Duka Festa" se dešavaju u Domu omladine i potpuno su besplatni.

Najčitanije