Muzika

Majstor Sleš impresionirao fanove (Video)

Majstor Sleš impresionirao fanove (Video)
Majstor Sleš impresionirao fanove (Video)
Novosti

Jedan od najboljih gitarista svih vremena, Saul Hadson (46), poznatiji kao Sleš, održao je fenomenalni koncert u ”Beogradskoj areni”, pred oko pet hiljada ljudi.

Nekadašnji član ”Gans end rouzis” nastupio je prvi put u Srbiji u svojoj 30 godina dugoj karijeri, u okviru turneje na kojoj promoviše prvi solo album. Za razliku od svog nekadašnjeg drugara Eksla Rouza, koji je svoj koncert u Beogradu počeo sa više od dva sata zakašnjenja, Sleš se pojavio na sceni malo prije 21 sat, praćen tročlanim bendom i pjevačem Majlsom Kenedijem. Čovjek koji se na vrhuncu slave sa ”Gansima” borio sa ličnim demonima, bježeći od stvarnosti uz pomoć žena, heroina, kokaina, kreka, votke i svega što bi mu se našlo pri ruci, izašao je na binu u crnim kožnim pantalonama poderanim na desnom koljenu, crnoj raskopčanoj košulji, crnim kožnim cilindrom i naočarima za sunce koje nije skinuo do kraja dvoipočasovnog koncerta.

Odmah nam je stavio do znanja da nas čeka žestoka i energična svirka. Ređao je hitove sa svog prvenca, ali i ”Velvet revolvera” i ”Snejkpita”, u kojima je, takođe, svirao. Ipak, najveću euforiju izazvale su pjesme ”Gansa”. Prva na set listi bila je ”Night Train”, a onda je ”najzahtjevniju publiku u istočnoj Evropi”, kako je Sleš uoči koncerta napisao na svom ”tviter” profilu, častio hitom ”Civil War”.

Ruku na srce, ”Patience” je zvučala mnogo moćnije nego na prošlogodišnjem koncertu ”Gansa”, možda zato što je Sleš imao pomoć hora od pet hiljada duša, brojčano manjeg nego na Ekslu Rouzu. Na svaku Slešovu vanzemaljsku solažu, u parteru bi se palili mobilni telefoni s namjerom da ovjekovječe gitarsku legendu na djelu. Jedan od najdirljivijih momenata bio je kada je kovrdžavi gitarista, koji je promijenio značenje seksa, droge i rokenrola, zasvirao temu iz filma ”Kum”, čiji je veliki poštovalac. Furiozno soliranje na kraju se pretočilo u ”Sweet Child O Mine”, koju je publika još jednom horski otpevala. Vrativši se na bis, go do pasa i torza na kome bi mu pozavidjeli i mlađi od njega, Sleš je zahvalio stvarno odličnoj publici rečima da mu je ovo bio najbolji koncert ikada i da će se ponovo vratiti iduće godine, a onda se od njih oprostio monstr-hitom ”Paradise City”.

Najčitanije