Muzika

Za Dinu Merlina 400 metara svile

Za Dinu Merlina 400 metara svile
Za Dinu Merlina 400 metara svile
Nevena Vržina

Muzički spektakl popularnog bh. muzičara Dine Merlina biće održan 9. jula na "Ljetnoj pozornici" u Opatiji.

Nakon proteklih ljeta i nastupa Zdravka Čolića, Olivera Dragojevića i Đorđa Balaševića, publika u tom primorskom gradu će moći uživati u koncertu koji će prirediti Merlin, zajedno sa svojim brojnim bendom i produkcijom dostojnom takvog spektakla.

Njegovi koncerti poseban su događaj, a obožavaoci tog pjevača pamte nastupe u pulskoj Areni i na stadionu "Koševo" u Sarajevu, gdje je pjevao pred više od 50.000 fanova, a za vjerovati je da će se i opatijski koncert pamtiti po mnogo toga, između ostalog, po posebnom ambijentu "Ljetne pozornice", po vrhunskom spektaklu koji Merlin uvijek priređuje svojim nastupima, ali i po posebnom vizuelnom događaju.

Naime, za taj nastup opatijska "Ljetna pozornica" biće dodatno opremljena s oko 400 metara bijele svile, a biće i posebnih projekcija koje će se prvi put koristiti u tom prostoru.

Ulaznice za taj spektakl mogu se kupiti na prodajnim mjestima "Eventima", na www.eventim.hr i na blagajni "Ljetne pozornice".

Solo karijeru Merlin je počeo 1991. godine, a od tada do danas je snimio nekoliko albuma, od kojih je nekoliko kompilacija i koncertnih.

Pri tom je album "Sredinom" bio jedan od najprodavanijih na prostoru jugoistočne Evrope u posljednjih deset godina.

Merlin je ove godine drugi put predstavljao BiH na "Eurosongu", gdje je zauzeo visoko šesto mjesto.

U slučaju lošeg vremena 8. ili 9. jula, koncert će biti održan 10. jula s početkom u 21.30.

Najčitanije