Muzika

Krešo Bengalka singlom najavio novi materijal (VIDEO)

Krešo Bengalka singlom najavio novi materijal (VIDEO)
Foto: Youtube / Printscreen | Krešo Bengalka singlom najavio novi materijal (VIDEO)

​Splitski reper Krešo Bengalka objavio je novi singl "Nije mi ništa", kojim je zvanično otvorio novu fazu projekta i najavio predstojeći EP "GTS", nazvan po najnovijem modelu kultne Vespe.

Nova pjesma donosi znatno tvrđi i kraći zvuk u odnosu na prošlogodišnji dvostruki album "Split Zoo 2", čime Bengalka najavljuje energičniji i direktniji pristup novom materijalu. 

EP će sadržavati ukupno sedam pjesama, a za svaku od njih planiran je i prateći video spot. 

Kao i na većini prethodnih izdanja, Krešo Bengalka samostalno potpisuje produkciju, miks i mastering, nastavljajući DIY pristup po kojem je postao prepoznatljiv na regionalnoj hip-hop sceni. 

Bengalka već godinama važi za jednog od najuticajnijih repera iz Splita, poznat po sirovom zvuku, mračnim tekstovima i autentičnom prikazu života dalmatinskog asfalta.

Najčitanije